| Adyy5 a întrebat:

Fetele din ziua de azi umbla cu pantaloni rupti pentru ca nu au cu ce sa se îmbrace?

24 răspunsuri:
| Alle23 a răspuns:

Asa e la moda happy Si eu am pantaloni rupti laughing

| InVisible99 a răspuns:

Azi ai scapat in lume si ai vazut schimbarea?

| Adyy5 explică (pentru InVisible99):

Exact.Lumineaza-ma!

| InVisible99 a răspuns (pentru Adyy5):

Ti s-a raspuns deja prea mult la o intrebare asa impecila laughing

| Adyy5 explică (pentru InVisible99):

Cred ca cei care poartă haine rupte fiind in pas cu "moda" sunt cei imbecili. laughing
Daca erai inteligent ti-ai fi dat seama de faptul ca am pus aceasta intrebare în bătaie de joc.
Sunt fata, 14 ani.Dar nu ma iau dupa restul specimenelor inferioare mie, acelea fiind fetele false din ziua de azi ce nu au capacitatea de a incerca sa fie unice in felul lor, motiv pentru care se iau dupa cei din jur.
Stiam ca asta e la "moda", dar voiam sa aflu parerile celorlalti.
Intrebarea asta "imbecila" e probabil mai logica ca gândirea ta.
Nu o consider a fi imbecila.
E doar încercarea mea de a afla parerile altora in aceasta privința.
Chiar vreau sa stiu cat la suta dintre userii activi de pe acest site sunt imbecili. laughing
Desigur, poate unii poarta aceste haine din placere.Atunci nu am nimic impotriva.
Dar stim ca majoritatea o fac doar din dorinta de a fi ca restul, un 0.

| InVisible99 a răspuns (pentru Adyy5):

Nu e nimeni inferior tie doar ca tu o crezi falsa sau ca adopta un stil care se poarta, asa au facut multe generatii, poate chiar si parintii tai purtau anumite stiluri vestimentare dupa "turma", dar fiecare e liber sa poarte ce doreste si in ce se simte bine, unii o fac ca e la moda, altii ca se simt bine cu hainele alea, continui sa cred ca intrebarea e imbecila, de ce ar interesa pe altul ca eu port blugi rupti sau fuste lungi sau palton in mijlocul verii, o fac ca asa vreau si asa ma simt mai bine. Mai bine iti ocupi timpul cu ceva util si nu mai cataloga aiurea oamenii de la lucruri asa minuscule, te urateste de la 14 si e pacat, fii mai pozitiva.

| Adyy5 explică (pentru InVisible99):

Exact,nimeni nu mi-e inferior cu adevarat.
Dar sunt persoane inferioare mie in aceasta privinta (originalitatea).
Nu ma consider superioara celor din jurul meu,dar e o prostie sa spui ca suntem toți egali în toate privințele.
Daca iei doua persoane si una dintre ele e mai buna la desen fata de a doua,iar cea de-a doua e mai buna la învățătură fata de prima balanta se egaleaza.
Dar e o prostie sa spui sau sa crezi ca cele doua persoane sunt egale in toate privințele.
Daca o prietena de a mea se ia dupa"turma" si nu e ea însăsi nu inseamna ca e lipsita de calități.
La originalitate, la a fi eu însămi ii sunt superioara, dar tot asa ea poate fi deasupra mea intr-o alta privință.
Deci ceea ce ai spus pana acum nu are relevanta.
Continua sa crezi ca intrebarea mea e imbecilă, nu trebuie sa demonstrez nimic unui strain.
"De ce ar interesa pe altul ca eu port blugi rupti sau fuste lungi sau palton in mijlocul verii, o fac ca asa vreau si asa ma simt mai bine."
Nici asta nu are vreun sens.
Tocmai ce am spus in răspunsul meu anterior ca nu am nimic impotriva celor care adopta un stil vestimentar sau se iau dupa ceilalți daca se simt bine cu acele haine.
De fapt, nu am nimic cu nimeni.
Dar nu mi-au placut niciodată oamenii falsi.Asta e tot, o opinie personala.
Si prin fals ma refer la faptul (daca vorbim despre moda)ca porti acel ceva fara sa-ti placa tie, o faci ca sa fi acceptat de ceilalți, dar e gresit.Subliniez aceasta fraza ca sa nu continui cu lucruri de genu "Ma simt bine astfel si nu sunt falsa ca adopt un stil vestimentar".
In fine, asta e alta poveste.
"Mai bine iti ocupi timpul cu ceva util si nu mai cataloga aiurea oamenii de la lucruri asa minuscule, te urateste de la 14 si e pacat, fii mai pozitiva."
Nu cataloghez.
Crede-ma, putin imi pasa de cei din jurul meu.
Oricum majoritatea sunt profitori si nerecunoscatori.
Imi ocup timpul cu lucruri utile pentru mine.Pun intrebari din simpla curiozitate încercând sa-mi formez o idee despre lumea in care trăiesc.Nu vad ceva gresit in asta.
Am mai avut conturi si datorită răspunsurilor primite la intrebarile mele de pe atunci am invatat multe despre oameni.
Nu-ti fa griji, lucrurile astea "minuscule" pot spune multe despre o persoana.
Sunt o persoana pozitiva si ma bucur de viata avand doar una.
Dupa cum am spus, nu imi pasa de restul.Sunt eu,plăcută sau nu de lume.
Dar prin aceste intrebari nu imi pierd timpul,ci dimpotriva.
Aflu mai multe despre lumea in care trăiesc si restul oamenilor.
Ca porti blugi rupti? Da,nu am primit răspunsuri prea argumentate la aceasta intrebare pentru a-mi forma o idee(despre cei care poartă aceste haine din placere sau daca o fac doar de dragul de a fi ca ceilalti,fara sa le place si lor).
Pe de o parte am pus aceasta intrebare in bataie de joc,stiind deja in ce lume trăiesc,dar pe de alta parte am vrut sa fac o confirmare asupra unui detaliu care mi-era inca neclar.
Imi pierd timpul purtând aceasta conversatie cu o persoana incapabilă sa imi înțeleagă punctul de vedere.
Daca nu ai sa inteles si mi-ai catalogat intrebarea ca fiind imbecilă de ce te-ai mai obosit sa răspunzi?
Poate iti place sa te iei dupa altii si sa porti blugi rupti pe motiv ca te simti bine, dar făceam referire la o alta categorie de persoane.
Sunt obosită si nu am chef sa scriu mai mult, probabil te-ai "spart" citind acest raspuns si vrei sa dai unul in care iti vei exprima indirect dorința de a-ti susține punctul de vedere si a ramane in contradictoriu cu mine pana una dintre noi cedează.
Dar cred ca fiecare ar trebui sa rămână cu parerea lui.
Da, e si vina mea deoarece pun intrebarile in graba si incerc sa ii luminez pe cei ca tine abia dupa ce am pus intrebarea, astfel ajungandu-se la discutii in contradictoriu. happy

| InVisible99 a răspuns (pentru Adyy5):

Stii vorba aia "vorbesti mult si prost"? eh, se potriveste exact la discursul tau, e clar ca nu ai inteles ce am vrut sa spun si nici nu-mi mai bat capul cu tine ca "vorba multa, saracia omului"

| Adyy5 explică (pentru InVisible99):

Asta e parerea ta.
Eu mi-am "batut" capul cu tine, nu tu.
Si se vede faptul ca nu ai un vocabular îndeajuns de bogat sau argumente ca sa dai un raspuns pe masura.
Dupa o saptamana nici nu stiu de ce te-ai mai obosit sa răspunzi.
Nu ai castigat in aceasta conversatie
cu raspunsurile si "afirmatiile" tale, deci nu cred ca mai are vreun rost sa acuzi sau sa dai impresia ca imi esti superioara cu acest raspuns banal.
Eu am inteles ce-am citit.
Daca sensul era altul puteai incerca sa fi mai explicita, e destul de greu sa descifrez mesajul ascuns din răspunsurile tale.

| RAY a răspuns:

Daca e cald afara e normal asa ceva, las ca si noua ne plac asta

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, umbla din snobism si prostie!
Daca o proasta a pus o pereche de pantaloni rupti ca nu avea cu ce umbla, altele fara creier au urmat-o, crezand ca-i cool.

O fata desteapta, se va gandii de 2 ori daca merita sa copie ce fac alte "oi" si va alege intotdeauna sa fie unica (adica diferita de restul oilor (proastelor), care se copie una pe alta.

| Legion7X a răspuns:

Ce întrebare!
Dar tu nu vezi că în fiecare zi apare câte o modă trăsnită
Mâine dacă apare un la tv în fundul gol
a doua zi încep să mișune toți asta e plagiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e la moda. Plus ca nu doar fetele o fac.

| Adyy5 explică (pentru anonim_4396):

E la moda sa mergi pe strada arătând de parca nu ai bani de haine?
Fiind rupte probabil sunt vechi...
Mie asa mi se pare.
E doar o curiozitate, dar răspunsul tau m-a impresionat.
Si eu trebuie sa-mi rup pantalonii ca sa fiu in pas cu "moda"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adyy5):

Daca esti o oaie care se ia dupa turma de prosti, desigur ca iti poti rupe pantalonii sa fii la moda cu restul.

| AnoAnonima0 a răspuns (pentru Adyy5):

Imi place ca esti diferit si nu esti in turma de oi.

| D3I3 a răspuns (pentru Adyy5):

Persoanele alea nu isi rup singuri hainele. Asa sun de la magazin. Personal mi-se pare dragut.

| Kiwibibilă a răspuns:

Pantalonii ăia rupţi sunt de 2-3 ori mai scumpi decât ăia întregi.
Şi e un artificiu de styling care chiar arată bine.

| AnoAnonima0 a răspuns:

Nu toate.Eu prefer mai mult rochiile.

| EMKing a răspuns:

Oh *** cum a sunat asta laughing

| DralyaDary a răspuns:

Nu cred big grin, probabil pentru ca sunt la moda si de asta se face asa o turma mare ( fara suparare fetelor care purtati pantaloni rupti)winking

| IonutMirel111 a răspuns:

Pai din moment ce au pantaloni pe ele au cu ce sa se imbrace.

| Andralmao a răspuns:

Da!

| VanesaICSDE a răspuns:

Asta gasesti mai nou prin magazine plus ca arata bine dupa parerea mea. Asta e un trend si va disparea. trebuie sa te informez ca si baietii poartapantaloni rupti.