| anonim_4396 a întrebat:

Fraților din mame diferite! Treziți-vă! Ateii sunt la modă? M-am săturat de ei. E era ateilor? Ce importanță au niște oamenii care așa sau născut? Voi încercați să îi faceți să creadă în Dumnezeu, dar încercați degeaba.La ce vă folosește? Până și sora mea de 12 ani vorbește la școală despe ei. Ce vină avem noi că oamenii ăștia nu cred în nici un fel de Dumnezei sau altcineva?

Eu votez ca dacă un om mai pune întrebări despre atei, să se șteargă întrebarea, să se termine cu ateii o dată, cine e de acord?

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Ciudat."Moda" asta este de cateva sute de ani.

Nu este nici o moda. Unii oameni gandesc, se informeaza, se bazeaza pe logica.Altii care nu vor sa accepte realitatea,cred in zei,fantome, vrajitoare, etc...
Cu ateii nu o sa se termine nicidoata.Tot timpul au existat oameni care gandesc.
Noi am votat vre-odata sa se termine cu religia sau cu credinta?

7 răspunsuri:
| Bot a răspuns:

straight face Eu nu cred n god, cum ar fi sa zic și eu ca toate întrebările creștine sa fie șterse?
Eu sunt ateu și nu m-am născut asa.
Ce ți-au făcut ateii?
Sincer m-as bucura sa îți dea cineva odată cu barda în cap și după aia sa înveți sa citești categoria.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Ateii nu se nasc aşa draga mea.Devii ateu pe parcursul vieţii nu la naştere.
În rest, să ştii că vă complicaţi singuri, nu înţeleg de unde atâta dorinţă de a face ateii să creadă în ce vreţi voi.Fiecare cu treaba lui, cu religia lui, cu comportamentul lui.
Cât despre ultima parte din întrebarea ta, să ştii că, categoria Religie e făcută cu un scop, dacă ţie nu îţi convine nu o mai accesa.
Sayonara!

| anonim_4396 explică (pentru UnleashedPsycho):

E prima dată când mă interesez de atei, deci fără retardați.

| UnleashedPsycho a răspuns (pentru UnleashedPsycho):

Care e treaba cu "Fără retardaţi"?
Sayonara!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu ce problema mai ai?

| CristinaYope a răspuns:

Ma fata sa intelegi si tu ca atei gandesc liber bazat pe stiinta nu pe fapte care nu le-a vazut nimeni si sunt spuse de ani...

| anonim_4396 explică (pentru CristinaYope):

Idem LBS.

Fără retardați.