| Kornuletz540 a întrebat:

Funcționarea rețelelor de internet poate fi perturbată sau afectată de criza energetică?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca serverele care deservesc internetul raman fara curent, atunci da, pot aparea probleme.
Serverele intermediare se ocolesc in caz de efuntionare, dar cele care deservesc abonatii, nu.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Rețelele de Internet nu vor fi afectate.

| ReddY25 a răspuns:

Nu cred au vreo relevanta

| blackann a răspuns:

Daca va fi vreo criza energetica in adevaratul sens al cuvantului, nu ca acum (acum nu e criza), atunci da...

| IarsiIar a răspuns:

Tot ce functioneaza cu energie electrica va fi afectat in caz de criza. Ori serverele, ori pc-ul tau, pe undeva pe traseu, ceva se va intrerupe.
Nici o paguba! Vom trai mai linistiti o perioada.

| DoarRaspunsuriGresite a răspuns:

Nu toata lumea stie ca retetele sunt pe gramaje.