| eXcisioN a întrebat:

|funda| Cand deschid calculatorul. cand se deschide imi apare un link cu nu stiu ce joc sau pana mea. cred ca e de la un virus. ma poate ajuta careva?!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Usor usor le spui pe toate! Cu lucrul asta trebuia sa incepi si dupa aceea cu restul daca mai era nevoie!
Descarca Malwarebytes Anti-Malware de aici http://fileforum.betanews.com/detail/Malwarebytes-AntiMalware/1186760019/1 si salveaza-l pe Desktop.
Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.(spune ce a gasit aici)
APOI descarca
DrWeb Cureit
DESCARCA DrWeb Cureit DE AICI ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/launch.exe
Opreste antivirusul si inchide toate programele din calculator, inchide si conexiunea internet si apoi ruleaza programul apasand butonul Start in fereastra deschisa.Confirma lansarea apasand butonul OK si asteapta sa scaneze programele active din memorie si cele din startup. Daca programul se lanseaza in scanare direct opreste-l apoi fa-i update si apoi bifeaza optiunea complet scan si clik OK! Dupa scanare dai REMOVE OBJECTS!

Lasa-mi un PM cu ce ti-a gasit!

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Downloadeaza gratuit(Advanced WindowsCare V2 Personal) il instalezi, scanezi, si problema dispare! bafta!

| Shcokymzq a răspuns:

Daca e de la virus. Foloseste antivirusu

| Tudor_4193 a răspuns:

Fa o scanare cu antivirusul si daca gaseste vreun virus il stergi. Daca nu merge asa, incearca sa apesi pe ctrl + alt + del si iti arata toate procesele. Mai incearca si cu ccleaner.Cu el poti dezabilita softuri ce pornesc odata cu calculatorul. Aici ai un tutorial: http://www.tutorialevideo.info/? p=602