| dmrtr a întrebat:

FUNDA+VOT! am si eu putina nevoie de ajutor... sunt clasa a 9 si sunt la informatica si nu stiu cum se rezolva:

-sa se determine toate numerele intregi mai mici sau egale cu x a caror suma a cifrelor este impara

Răspuns Câştigător
| TM6524 a răspuns:

Si care e x? Trebuie facut un program care sa determine sau cum? Fii mai explicit!

| dmrtr explică (pentru TM6524):

Acesta este exercitiul :
- sa se determine toate numerele intregi mai mici sau egale cu x a caror suma a cifrelor este impara

se rezolva cu ajutorul datelor de intrere, iesire si se face prin pasi ( pasul1 pasul 2 pasul 3)

este la lectia cu structura repetitiva

iti vai da funda si vot daca ma ajuti, mersi!

3 răspunsuri:
| xandu a răspuns:

Public class TpuTest{

public static void main(String[] args){
x = 1000;
for (long i=0; i0);

if ((sum%2) == 0){
return false;
} else{
return true;
}

| dmrtr explică (pentru xandu):

Imi scrii mai clar?