| Anonimatum a întrebat:

Heei TPU. Vreau si eu driver pentru placa de captura. Numele ei este : 4 CH USB DVR. Pentru Windows 8. Multumesc anticipat. Dau funda happy.

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ce placa de captura ma? De unde ai mai scos-o si pe asta? big grin Crezi ca te poate ajuta cineva daca nu zici exact ce vrei?

| sNex96 a răspuns (pentru lpavel):

Denumirea completă este „placă de captură video". De aici explicația e simplă: placa te ajută să înregistrezi semnalul video de pe un dispozitiv extern (cameră, video-player, bandă magnetică etc.) și să-l transpui în format digital, pe hdd-ul PC-ului.

Astfel poți transfera, de exemplu, casete VHS pe calculator în format AVI. Sau poți transfera casete MiniDV (pentru camere portabile) într-un format video preferat pe PC.

| lpavel a răspuns (pentru sNex96):

Scuze! Inca nu auzisem de asa ceva... sad

| horia2012 a răspuns:

Pentru W8 nu e driver. Daca ai pentru Windows 7, poti incerca sa-l instalezi in modul compatibil pe W8.