| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am intrat in depresie si nu mai pot am momente cand ma gandesc ca nu mai am de ce sa traiesc ce sa fac si vreau sa ma sinucid

12 răspunsuri:
| ANAHsneaman a răspuns:

In primul rand calm si eu am trecut printr-o depresie dar salvarea mea au fost parintiiin special mama cu care am discutat tot ce ma deranja. Un sfat bun si o imbratisare de la parintele tau e un remediu.
ps Chiar daca ai 20 de ani si la 40-50 tot baiatul/fata mamei ramai. big grin
Incearca sa discuti cu cineva din familia ta ceea ce te deranjeaza, fiindca nu toti prietenii sunt de incredere numai mama si tata iti vor binele in lume atat.

| doctorandus a răspuns:

Depresia e o boala. Se trateaza.

| OoBunnyoO a răspuns:

TPU nu te poate ajuta. Daca ai incercat sa rezolvi singur problema si nu a mers, mergi la un psiholog. Daca intr-adevar suferi de depresie ai nevoie de ajutorul unui specialist.

| AleXzpm a răspuns:

Poti sa te omori, incerca totusi o sa faci din prima, undeva la metrou, also incerca sa nu te gasesca cineva din familie. Este ciudat si daca iti pasa de ei cat de putin nu ai vrea sa te vada agatat. Globul este oricum supapoluat, iar eu iti voi ramane recunaoscator. Adio.

| AleXzpm a răspuns (pentru AleXzpm):

Am vrut sa scriu, NU la metrou pentru ca incurci corporatistii si iti iei injuraturi afterlife.

| NekoLoriichan3 a răspuns:

Calmează-te! Spune-mi ce ai pățit de te gandești așa?

| yoana98 a răspuns:

Care e motivul pentru care vrei să faci asta?

| Just4Joker075 a răspuns (pentru yoana98):

Ma simt foarte singur

| Mitărci_Deceneu_1999 a răspuns:

Da trebuie sa te imbeti rau da rau sa nu mai poti merge cu niste tarie de preferat si baga un cutuit dea lungul antebratului si lasa-l in jos si o sa mori incet si frumos. sper ca te am ajuatt bafta

| Mitărci_Deceneu_1999 a răspuns:

Asa e

| AdiGC a răspuns:

De curiozitate...cati ani ai?