| anonim_4396 a întrebat:

Hei. sad Am o mica mare problema cu laptopul. L-am stricat acum cateva luni si l-am dus la service. Au zis ca e hard-ul bulit asa ca l-au inlocuit cu unul nou. Ok, nu asta e problema. Problema e ca de atunci nu imi mai merg porturile USB, decat cel pe care am modemul pentru internet. El e singurul care merge. Ieri mi-am luat un mouse de la Cora Sun Plaza. Nu imi mergea deloc in USB-uri, doar in cel pe care aveam modemul. Am scos modemul sa vad daca merge mouse-ul. Mergea. M-am interesat pe internet. Am vazut ceva cu USB-urile care nu functioneaza. Am intrat in Device Manager, etc. Acolo...am dat de usb-urile care nu mergeau si erau mentionate cu semnul exclamarii (am windows 7 ultimate pe 64 bit, dar asta nu conteaza). Am instalat Service Pack 2 din Windows Updates ca sa Update driver la fiecare usb in parte. Din pacate, fara sanse. Adica trebuie sa le iau eu de pe net dar nu stiu de unde. Nici nu stiu ce sa fac. De unde as putea sa le instalez? (Btw, laptopul meu e Dell.) Sau... ce as putea sa fac?

1 răspuns:
| simpluone a răspuns:

Faptul ca au schimbat numai HDD-ul inseamna ca nu ti-au desfacut laptopul de tot sa-ti fi deranjat vreun fir. Prin urmare este de la drivere. Da un search cu google pentru drivere si tipul laptopului. Tipul trebuie sa fie cat mai exact ca Dell produce mii de tipuri