| Dana23 a întrebat:

Hei! Imi puteti spune si mie cum putem preveni raceala? Funda la cel mai eficient raspuns!:*

4 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Uite aici gasesti raspunsul http://www.avocatnet.ro/......listi.html

Răspuns utilizator avertizat
| Estera123 a răspuns:

Trebuie sa mananci multe fructe. Si mai putine prajeli si mancaruri grase.
Poti sa iti iei sucuri naturale sau pastilute de supt de la farmacie cu Vitamina C si Echinaceea.
Iti faci ceaiuri cu lamaie, macese.
Poti sa faci un amestec din catina(un sfert de borcan) si miere(pana se umple), il lasi la macerat apoi iei o lingurita in fiecare zi.
Ai putea sa faci si o 'cura' cu multivitamine. Iei de la farmacie vitaminele pe care ti le recomanda doctora sau farmacista. Iei 20 zile(cam atatea sunt intr-un pachet) apoi 10 zile faci pauza, dupa incepi iar 20 de zile sa iei cu 10 zile pauza. Dar nu mai mult de 3-4 luni.
Te imbraci putin mai gros(inclusiv manusi si caciula mai groase) si iesitul foarte des afara.

| opritescu72 a răspuns:

Suc de lămâie, portocale şi o linguriţă de miere la 200 ml. sau cu vin roşu fiert