| ArianaAdriana a întrebat:

Hei stie cineva daca pot sa imi fac transferul dintr-un liceu de aici in altul din strainatate intre semestre sau pe durata anului scolar? Fiindca parintii mei, din chestiuni familiale si personale, au hotarat sa ma ea la ei in strainatate ei lucrand acolo.am auzit ca de fapt nu se mai poate face trasnfer intre pe durata anului sau intre semestre dar fiind in strainatate am mai auzit ca s-ar putea; a mai facut cineva asa sau stiti ceva despre asta? este foarte important(dau funda la raspunsul cel mai util)!

Răspuns Câştigător
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Nu stiu, dar presupun ca trebuie sa se poata. Mai ales ca e vorba sa fii impreuna cu parintii tai. In strainatate, copiii sunt mai protejati decat aici. Sa mearga unul dintre parintii tai la scoala unde vei merge si sa intrebe ce acte iti trebuiesc.

| ArianaAdriana explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Multumesc,asa o sa faca!

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru ArianaAdriana):

Succes la noua scoala!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca iti schimbi domiciliu, transferul se poate face oricand, atat in tara cat si in strainatate