| SweetbutPsychoGirl a întrebat:

As vrea sa cumpar o bicicleta Pegas. Eu nu locuiesc in Romania si aici nu exista Pegas. Am cautat peste tot. Doar in Romania este. Am cautat pe eMAG, dar nu vrea gasesc. Cum as putea sa cumpar o bicicleta? Stie cineva?

5 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Hei, uite aici scrie ca se pot trimite international

"Transport și livrări internaționale
Livram international în următoarele țări: Germania, Franța, Anglia, Austria, Spania, Danemarca, Suedia, Finlanda, Belgia, Olanda, Luxemburg, Irlanda, Polonia, Slovacia, Portugalia, Grecia, Turcia, Croația, Lituania, Estonia, Letonia, Bulgaria.

Dacă nu este specificat altfel, costul transportului si al livrării este de: 300 de lei per colet.

Termenul de livrare este de 5-10 zile de la achitarea produselor. În funcție de situație, pot interveni întârzieri cauzate de partenerii noștri de livrare sau de situația actuală a pandemiei.

Taxe Vamale. În cazul in care există taxe vamale, acestea vor fi suportate de client."

https://bicicletapegas.ro/transport-si-comenzi-internationale

| SweetbutPsychoGirl explică (pentru Werrich):

Wow.300 lei pentru o bicicleta? Eu am platit pe 120 kile de pachet 100 de euro. Si mai sunt si taxe vamale. M-am lamurit. Multumesc, oricum.Voi plati pe cineva da imi cumpere..si de restul vad eu.

| Werrich a răspuns (pentru SweetbutPsychoGirl):

Cu placere! Mult success! Cu atatea taxe ajungi s-o mai platesti inca pe jumatate.

| suntserios a răspuns (pentru SweetbutPsychoGirl):

Daca esti in UE nu sunt taxe vamale.

| SweetbutPsychoGirl explică (pentru Werrich):

Taxe vamale nu sunt, pentru ca suntem in UE, dar...Pretul bicicletei, plus 300 lei expedierea. Dar sunt exagerati, zici ca ti-o trimite cu limuzina. Si nu e singurul site. Am comandat carti in valoare de 800 lei, si mi-au zis ca expedierea ma costa 350 ron. Pe bune? Unde traim frate? Doar nu trimite pachet de valoare. sunt niste hoti.