| AlExAlExAnDrU a întrebat:

cum sa fac sa iau note mai mari la testele de la romana pentru evaluarea nationala ....cateva sfaturi funda!

6 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Să exersezi cât mai mult(să faci cât mai multe teste).Ia-ţi culegerea şi treci la treabă!

| eueueueueue a răspuns:

Pai ai putea sa-ti cumperi o carte cu testele din ultimii ani.Sa rezolvi testul de anul trecut si sa te verifici.Eu asa am facut si am luat 8. Funda?

| IonutBlogger a răspuns:

Invata!

| StIlled a răspuns:

Pai
1:Ar trebuii sa inveti suplimentar!
2:Sa citsti mai mult!
3:Faci exerciti 1/2 ore pe zi!
Si ai sa vezi ca va da roade!

| 11dimi a răspuns:

Invata! Ce sfaturi mai vrei?

| ELmirabell a răspuns:

Vezi din testele mai vechi ( din anii anteriori) cam ce se cere si concentreaza-te pe acele continuturi. Eventual structureaza materia pe intelesul tau si fa-ti ceva schematic si usor de retinut. Succes!