| jjk97 a întrebat:

Hei, TPU!

Mi-a ajuns la posta un colet si de pe 28 Dec pot sa-l ridic. Ideea este ca mie mi-a expirat CI, iar coletul este pe numele meu.

Poate merge altcineva in locul meu pentru a-l ridica? Este vreo problema?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Poti ridica coletul doar tu, personal, chiar daca detii o CI care nu mai este in termenul de valabilitate--- important este ca numele si adresa inscrise pe colet sa corespunda cu cele inscrise pe cartea de identitate.

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu prea ii intereseaza pe cei de la posta daca ai CI expirata, doar sa isi noteze ei datele si sa isi ia banii.

| Adry05 a răspuns:

Du-te cu el expirat, slabe sanse sa se uitw.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu il da altcuiva
mai mari sanse ai cu CI tau expirat

| mihai69 a răspuns:

Poți și tu (nu cred să conteze că e expirată C.I.) sau oricine altcineva din casă cu aceeași adresă pe C.I.

| xerxes1 a răspuns:

Nu se uita postarita la data expirarii de pe buletin.