| Andrei456 a întrebat:

Se apropie ziua unui prieten ( cel mai bun ) si vreau sa ii fac un cadou dar nu stiu ce. Imi puteti da niste idei de cadouri? Si vreau sa va mai intreb, ma lasa sa cumpar dintr-un supermarket/hypermarket daca sunt minor?

4 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Salut, nu ai mai fost in viata ta intr-un super/hypermarket singur sau care e problema? laughing Poti sa cumperi orice de oriunde in afara de tigari si bauturi alcolice.
Pentru prietenul tau iti recomand sa ii iei un parfum sau o cutie de bomboane. Eu asa am dus cand a fost ziua celui mai bun prieten al meu (adica e cea mai buna varianta, ca nu e nici scumpa).

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Poti sa cumperi linistit dintr-un hypermarket. Dar nu ar fi rau sa fii insotit de cineva mai mare.

| Daniel2836 a răspuns:

Salut Andrei456,
Îi poți cumpăra (depinde de vârstă) un parfum, ambalat frumos, cu o felicitare sau ceva ce va împrietenit de ex: V-ați împrietenit pe terenul de fotbal îi cumperi o minge etc...
Iar în legătură cu a doua întrebare... trebuie să ai minim 14 pentru lucrurile mari sau scumpe.
Mulțumesc,

| LaurPreda a răspuns:

Pai îi poti cumpara diverse lucruri:parfumuri, un telefon daca vrei, tortde ziua lui, unul foarte frumos sau sa-i faci cinste undeva, poti sa îi daruiesti multe lucruri. Sper ca te-am ajutat.