| Rednic_Razvan_1986 a întrebat:

Hei TPU... Voiam sa intreb,au voie sa fie trasportati oameni pe interval in autobuz? Daca da, cate persoane?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In oras, da. Numarul de locuri in picioare variaza de la autobuz la autobuz. Unele autobuze sunt mai mari iar altele mai mici.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

E voie pe mijloacele in comun urbane. Nr de calatori al oricarui vehicul este trecut in talon -pe scaune / in picioare. La unele autobuze/tranvaie sunt tablite puse de fabricant de regula in partea din fata deasupra parbrizului / in zona usii etc.

| TheSpell a răspuns:

În oraș, da.
Câte persoane? Câte încap laughing