| dya22100 a întrebat:

Heii!happy
Deci ieri cand m-am uitat la telefon nu avea semnal. am zis ca mna o fi blocat l-am stins si reaprins de vreo 4 ori si tot nu avea dupa un prieten mi-a spus ca probabil e demagnezitata cartela.
Na si am citit pe net ca daca nu ti-ai mai schimbat cartela degmatenizata in ultimi 2 ani e gratis dar eu anul trecut mi-am pierdut cartela si am cerut alta de la Orange shoip se pune ca si cartela demagnetizata si trebuie sa platesc?

4 răspunsuri:
| Smileygirl23 a răspuns:

Si mie mi s-a demagnetizat cartela de vreo 3 ori si de fiecare data am platit in jur de 40 de lei pentru una noua, fara sa mi se incarce cu credit sau ceva. O singura data am primit ca "bonus" pentru banii platiti un stick de 8 gb, dar de celelelate doua dati, banii au intrat in contul celor de la Orangehappy

| Smoke323 a răspuns:

Nu trebuie sa platesti.

| anonimuser205 a răspuns:

Nu platesti.Aceeasi chestie am patit-o si eu de 3 ori intr-un an.O data mi-a fost furat telefonul, apoi am pierdut cartela si a 3-a oara sa demagnetizat si nu am platit.Acum depinde si de tine daca reincarcai des cartela sau nu.Din cate stiam trebuie sa ai un minim de reincarcari in ultimele 12 luni,dar daca spui ca ai schimbat-o o data si nu ti-au cerut bani, atunci sigur nu iti vor cere nici acum. Oricum stai linistit, pentru ca daca te vor pune sa platesti, banii vor intra in contul tau PrePay, adica iti vei reincarca cartela.Atata tot

| Andreimessi007 a răspuns:

Ori trebiue platita ori unde puii bateria este o prostie care ii atasata de telefon si prin aia priemesti semnal ori in ce retea esti depinde in unele retele semnalu ii mia slab