| denysuka16 a întrebat:

Heiii tpuuu! de vreo cateva zile mi-au iesit pe fata niste cosuri oribile si vreau sa scap de ele cat mai repede cum sa fac asta? da funda... va pup :* :* love struck

5 răspunsuri:
| DanielPH a răspuns:

Poti incerca sa te dai pe fata cu banalul bicarbonat de sodiu.
Iti pui pe o farfurie pui niste apa amesteci intrucat sa devina un fel de crema apoi o aplici pe fata, o lasi vreo 15 minute si repeti asta ziua urmatoare iar cosurile dispar.

| AlexandruHS a răspuns:

Salut.
Poti aplica pe fata o felie de cartof crud.
Foarte eficient este o masca cu bicarbonat de sodiu amestecat cu apă, bicarbonatul de sodiu devine o pastă ce te poate ajuta să scapi în mod natural de coşuri.
Ceai de mentă. Poti aplica pe fata inuzia de menta.
Poti aplica otet cu sare 5 minute, după care spălă-ţi faţa cu apă rece.
Sau poti bate un galbenus de ou si aplica pe fata ca o masca. dupa ce se usuca stai asa 10 minute si apoi clateste cu apa calda=acest tratament poate avea efevt daca il golosesti repetat cam o saptamana.
Succes.
Sper ca te-am ajutat.

| Osyyy a răspuns:

Incearca o masca cu argila.

| SaveAngel a răspuns:

Sapun dove, 1/4 crema hidratanta. Se aplica cu o pensula groasa de machiaj de fata cu apa calda si se indeparteaza tot cu aceeazi pensula umezita in apa rece (dimineata, pranz, seara) funda :*

| JuliettaMJ a răspuns:

Hei, păi depinde ce ai în casă să îţi dai happy eu când am avut aşa am încercat masca cu gălbenuş de ou, câteodată coşurile au fost foarte mari şi m-am dat cu pastă de dinţi pe ele laughing ( că să le usuce ), sau dacă ai cutaden ar fi cel mai bun :* usucă imediat coşurile.
Şi hei mai bine nu ai încerca să le storci pentru că se vor înroşii mai rău x_x şi se vor face şi mai mari :* pup.