| Heavenonearth a întrebat:

Hello TPU
Cine a mai utilizat TransferGo? Sunt sigure pentru transferuri internationale? Ata e singurul care am găsit cu cel mai mic comision de transfer decât western union sau moneygram.
Stiti alte site-uri cu transferuri internationale cu comision cât mai mic, în afară de transfergo?

3 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

TransferGo este unul dintre cele mai bune si sigure servicii de transfer bani. Ti-l recomand cu incredere! happy

| Heavenonearth explică (pentru Ronnix):

Ce necesită pentru cont? Cere date de identificare tip CI?
Vreau să trimit o sumă de bani de aici din Ro,in Filipine,că merg în vacanță și unul din prietenii mei, filipinez, are cont de bancă.
Și el trebuie să aibă cont Transfergo? Or un anumit cod?
PS: Întreb din curiozitate, că fac pentru prima data un cont, și nu prea îmi arde să îmi pierd timpul.și cam urăsc bancile și tot ce ține.

| Ronnix a răspuns (pentru Heavenonearth):

Nu, nu necesita date de identificare tip CI. Pentru un exemplu video de transfer international, acceseaza: https://www.youtube.com/watch?v=X0YbHMwu89k