| AniiMXD a întrebat:

Hello TPU. Pare rau ca am ales categoria asta,dar nu stiam. thinking Pentru cumpararea unui bilet de tren, trebuie neaparat un adult pentru a le cumpara? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| StefanKogut a răspuns:

Din cate stiu eu nu, daca stii sa vorbesti, sa calculezi restul si ajungi totusi la giseul de la care cumperi biletele. Asa ca alege si tu un giseu asezat mai jos, du-te cu bani potriviti si repeta acasa textul necesar achizitiei, inainte de a te prezenta la punctul de vanzare. Iar daca te intreaba tanti care-i treaba cu tine, zii ca mama ta se ocupa de alte cumparaturi pentru drum si ca ai rugat-o frumos sa te lase sa cumperi tu biletele sa vezi daca te descurci.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu. Mai ales că poți s-o faci și online!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Banii sunt mai importanti decat anii

| Rony23 a răspuns:

Nu

| Sfetnicul a răspuns:

Nu, poți cumpăra și singură.