| anonim_4396 a întrebat:

Hello tpu...stau un baiat care e cam prost la "invatatura" iar eu aveam note mari si acum m-am prostit. diriga nu vrea sa ne mute ce pot face? sad funda raspunsului rapid

Răspuns Câştigător
| Loredana123 a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa-l ignori chiar daca pare dificil sa iti vezi de treaba. Daca esti fata inteligenta sti ca cel care nu este bagat in seama ajunge sa nu mai faca nimic. Daca tu te-ai molipsit de la el, atunci fa-l pe el sa se molipseasca de cumintenia si atentia ta. sper ca te-am ajutat

| anonim_4396 explică (pentru Loredana123):

Mama mi-a zis sa-i dau tema ca pe el nu-l duce capul, dar pe o parte ma enerveaza ca la lucrari nu ma poate ajuta, anul trecut am stat cu cineva putin mai inteligent si luam note mai mari acum am note mici.

| Loredana123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum nu poti da vine numai pe el. Poate fara sa iti dai seama te-ai cam lasat pe tanjit... poate din cauza lui dar ar trebui sa te gandesti daca anul trecut te ajuta-i si te sfatuiai cu colegul de banca.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu da vina pe marul stricat.

| Mihaela1964 a răspuns:

Muta-te cu cine vrei, numai la ora ei stai cu el in banca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiti voi cum e la lucrari copiii se mai ajuta dar eu nu am cu cine straight face ca e bata

| anarizescu a răspuns:

Pai in primul rand incearca sa vorbesti cu diriginta ta in particular despre asta, iar daca nu poti sa o scoti la capat, atunci cere ajutorul parintilor. Le explici situatia si ei vor stii ce e de facut. Dar pana atunci incearca sa fii calma si sa iti vezi de ale tale ignorandu-l.

| TomyAlex1998 a răspuns:

O fi el cam … da nu il indeparta pentru ca sunteti colegi si o data si odata tot vei avea nevoie de ajutorul lui. Iti sugerez sa inveti de acasa si daca te face sa razi in timpul orei dai o palma peste ceafa si zii sa tacawinking