| SweetAsCandy a întrebat:

HELP URGENT! nu stiu cum si ce'am facut da' imi vine sa'mi trag multe multe palme. mi-am instalat un program care updateaza drivere si a mers doar cu cateva. dupa ce am dat restart mi-a aparut ecranul mai mare si merge foarte foarte greu. prima data mi-a aparut o chestie cu ATI nu stiu ce si de'abia am scapat de ea. ce sa fac sa fie din nou la fel? crying(

5 răspunsuri:
| RazzyFUnik a răspuns:

Nu prea ai ce sa ii faci
e o prostie asta cu update la drivere mai ales daca e facuta de un soft si nu de tine
reinstaleaza windowsul... din greseli inveti

| alecx4music a răspuns:

Problema este urmatoare: ai incercat sa faci update la drivere si s-a facut partial sau incorect. Te duci in device manager (click dreapta pe my computer) si dai la display adapters (o sai ati radeon xxx series) si dai uninstall drivers. Bagi cd-ul cu driverele video in calculator, da' nu le instalezi. II dai close sau exit la fereastra care apare cand bagi CD. Te duci la device manager, si acolo unde ai dezinstalat driverele (display adapters) ii dai update drivers. (o sa le gaseasca pe cd). Si gata. Bafta!

| Andrei07565486 a răspuns:

Click Start - all programs - accesories - sistem tools - sistem restore, si alegi cu 2-3 zile inainte sa instalezi acel programhappy si iti revine cum era happy

| valentin07 a răspuns:

Dezinstaleaza programele care leai instalat poate nu sunt compatibile, sau daca nu poti sa le dezinstalezi incearca sa instalezi windowsul din nou, si nu mai incerca sa uploadezi driverele cu programul acele. incearca cu asta mie imi merge sigur. DriverEasy

| BebeCroc a răspuns:

Click dreapta pe fundal (desktop), alegi Properties sau Screen resolution. Selectezi rezolutia 1024x768 sau 1280x960.

In principiu e ok ce se intampla. ATI este producatorul placii tale grafice si e ok sa ii faci update