| SKRILLEXLOOGOo a întrebat:

Hey. as vrea sa ma apuc de sala am doua gantere fiecare are 5 kg si nu stiu num sa incep, imi trebuie un program. daca stit va rog ajutati-ma cu un video sau ceva. dau funda!

1 răspuns:
| apple2014 a răspuns:

Asta depinde de tine, si de programul tau, de exemplu asa am facut si eu... 3-4 zile am stat serios. dar dupa na. si nu este bine infine. daca vrei ceva serios
1.varsta ta, sa ai minim 14-15 ani.
2.fa-ti un program stabil
3.mananca sanatos cu multe proteine si vitamine si 4. tine-te serios de treaba, am cate-va exercitii, prima data incepe numai cu incalzire, altfel vei face febra musculara imediat
1.fa 5 genofelxiuni pentru incalzire. vreo 3 sarituri cu genunchi la piept, etc.
nu uita ca ganterele te ajuta sa faci biceps, adica muschi acolo sus, stii tu. si incepe cu 10 flotari cate 3 serii, 20 genofelexiuni cu serii, ce sa mai vorbim incepe usor, azi 10 flotari, maine incerci sa faci 12 de ex. dar incearca sa faci foarte multa incalzire, te va ajuta foarte mult, uite id meu alex.sns1 - vorbim acolo. NU UITA MUSCHI NU SE FAC IN 3 ZILE! laughing