| Helenna a întrebat:

Hey buna. Am o intrebare pentru cei care se pricep mai bine in domeniul IT. Deci... In curand vine ziua mea si as vrea ca parintii mei sa-mi cumpere o tableta. Nu vreau o tableta foarte scumpa tinand cont de criza :)) si de salariul nu foarte mare al parintilor. Dar totusi as vrea ca acea tableta sa aiba cat de cat cele trebuitore vietii de zi cu zi, ca sa zic asa :)). Adica vreau sa aiba GPS, camera, Bluetooth, Wi-fi, memorie de cel putin 2 GB, etc. Precizez ca nu imi permit sa le cer parintilor o tableta mai scumpa de 8 milioane lei vechi :)). Zilele astea am tot cautat pe net, tablete care sa se inacadreze in cerintele mele dar nu am gasit mare lucru. Sa va arat ce am gasit eu : http://www.cel.ro/tablete/tableta-odys-loox-4gb-wi_fi-an droid-2.3-red-l/. Tableta asta mi se pare draguta si imi place mult la ea culoarea pentru ca este feminina. Insa nu prea ma incanta memoria, mi se pare cam putina si faptul ca nu are GPS, Bluetooth :-? http://www.cel.ro/tablete/tableta-allview-alldro-speed-4 gb-android-2.3-l/. Aceasta mi se pare destul de interesanta, dar are Memoria Hard Disk de 4 GB iar memoria standard de 512 MB. Asta ce ar trebui sa insemne? Este destul de mult sau nu? Si... astea 2 au fost doar niste exemple si as vrea sa-mi ziceti ce parere aveti despre ele, dar nu ma deranjeaza daca veniti si cu noi propuneri. V-am zis si cerintele mele si pretul in care as vrea sa se incadreze. Multumesc si ofer funda! :*

4 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Arunca un ochi si la astea http://www.emag.ro/tablete/pret,intre-500-si-1000 sunt si cu 8 gb. Atentie totusi ca la acesti bani nici una din ele nu suporta 3g, mai exact sa bagi sim in ea, deci internet vei avea doar prin wi-fi.

| Helenna explică (pentru eucumine010):

Merci baieti, dar totusi nu mi-ati spus ce parere aveti despre cele care le-am propus eu thinking

| eucumine010 a răspuns (pentru Helenna):

Daca ti-am propus altele mai bune la acelasi pret, ce parere crezi ca avem de alea ale care le-ai gasit tu?

| rocket a răspuns:

Http://event.2parale.ro/......ents/click Asta cred ca are tot ce spuneai ca vrei tu, si nici nu depaseste pragul de 800 lei. Sper sa iti placa.