| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey cum sa va spun sunt cu un baiat de aproape 4 luni si nu stiu dar in ultimul timp am inceput sa nu imi mai placa de el nu stiu tot ce face ma plictiseste si intr-o zi i-am zis sa ramanem doar amici si el a zis ca nu ca vrea sa fiu iubita lui si nu amica si de atunci de cand ma suna nu ii mai raspund la telefon deloc credeti ca fac bine si sa fiu sincera nici nu prea imi placea de el?

16 răspunsuri:
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Invital odata la un suc si acolo stabiliti tot, vorbiti tot ce va doare tot ce va supara si sa rezolvati problema si spune-i si tu ce nu iti place la el poate o sa iti schimbi parerea si o sa ii mai dai o sansa, incearca sa vorbesti cu el clar si linistita, si cu raspunsul la telefon nu e prea bine, gandeste-te sa fii tu in locul lui, cum te-ai simti?

| RoseOfTheFire explică (pentru BeHappyOriceArFi):

Asta asa e nu m-as simti bine dar nu pot sta cu cineva daca nu imi place de acea persoana

| BeHappyOriceArFi a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

Pai daca nu iti mai place de acea persoana trebuie sa ii explici nu sa nu ii mai raspunzi la telefon, du-te cu el undeva si vorbiti fata in fata, asta e singura modalitate, findca daca faci alte lucruri vei inrautatii situatia, mai ales daca te iubeste cu adevarat va face foarte multe prostii.

| RoseOfTheFire explică (pentru BeHappyOriceArFi):

Cum ar fi?

| BeHappyOriceArFi a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

Pfff,exbig grinaca tu mergi cu avionul in alta tara el va fi in stare sa se urce dupa tine in avion doar ca sa stea cu tine, findca din ce ai spus tu pare a fii nebun dupa tine, si normal ca ar face orice pentru tine, incearca si tu sa nu mai fii pe placul lui, incearca sa fii opusul cum esti acum si pana la urma o sa se sature de tine...saaaaau... ai putea pune o prietena de a ta sa se dea la el si tu "din greseala" sa ii vezi si te faci ca plangi si ii spui ca nu mai vrei sa il vezi niciodata si daca o sa iti mai ceara o sansa sa o refuzi, si gata!

| RoseOfTheFire explică (pentru BeHappyOriceArFi):

Good idea big grin

| YONTU a răspuns:

Si-a gasit pe alt cineva papusa... Asa a procedat si gagicamea: cand am intrebat-o pe mess daca ma mai iubeste mi-a zis "afla"!
Faci foarte bine!

| RoseOfTheFire explică (pentru YONTU):

Pai da dar el tot ma suna mereu si nu vrea sa fim amici

| jrockfreak a răspuns:

Eu zic ca e un tip imposibil. O prietena de-a mea a fost intr-o situatie asemanatoare si dupa ce i-a dat papucii a inceput sa o caute si alea si nu a vrut sa ramana doar prieteni. Dupa parerea mea e un tip cu ego prea mare, adica cum? tu vrei sa te desparti de el si el nu vrea doar fiindca nu vrea sa fie parasit? Acum nu stiu ce fel de tip e fostul tau dar din cate imi spui tu, seamana cu celalalt. Eu zic sa ii spui tare si clar Nu! daca asa simti tuwinking

| EuNumaiEuNumai a răspuns:

Ar trebui sa va tratati cu respect unul pe altul,si sa nu va impotriviti deciziei luate unul de altul,el ar trebui sa te inteleaga,dar si tu sa ii dai un raspuns mai intreb,nu doar ca nu il mai placi,el atunci poate te va intelege si veti putea ramane prieteni,asa mi s-a intamplat si mie,dar nu trebuie sa nu ii raspunzi la telefon, raspunde-i si asculta-i si lui parerea, ar trebui sa va respectati unul pe celalalt, si veti avea o prietenie frumoasa :*, sper ca te-am ajutat tongue

| takeacupcake a răspuns:

Ai procedat ok cand i-ai spus ca vrei sa fiti amici nu toate relatiile trebuie sa se termine cu certuri. Suna-l si explica-i situatia daca nu vrei sa vorbiti face2face. Sper ca te-am ajutathappy

| Nutu2000 a răspuns:

E cea mai tampita chestie. Ai fi chiar nesimtita sa faci asta. Ce e in capul tau? Nu il cunosc pe el, nu te cunosc nici pe tine, dar din ce spui tu, sigur nu e vorba ca nu vrea sa fie parasit. Daca el te suna tot timpul sa vorbeasca cu tine inseamna ca te iubeste. Tu NU ar trebui sa recurgi la tot felul de lucruri sa iti bati joc de el. Nu ar trebui sa devii alta persoana, doar ca sa nu te mai placa el. Stai cu el de vorba fata in fata, repecta-l pe el si respecta-i si sentimentele lui pentru ca totusi ati fost impreuna si e persoana pe care ai iubit-o. Explica-i ca nu-l mai iubesti. Daca nici atunci nu intelege lasa-l in pace, stai departe de el, nu-ti bate joc de el punand o prietena sa faca nu stiu ce. Ce e tampenia asta? O sa ii treaca, dar sa nu te astepti sa nu mai fie indragostit de tine inca o vreme. Pentru ca totusi, nu are cum odata ce el te iubeste sa ii treaca. Daca tu nu mai iubeste pe cienva de ce trebuie sa te porti ca si cu presul de la usa? Nu pot sa va inteleg fetelor de unde puteti avea atata rautate sa calcati in picioare un baiat care va iubeste doar pentru ca voi nu il iubiti. Pune-te si tu acum in locul lui si vezi cum ar fi?

| RoseOfTheFire explică (pentru Nutu2000):

I-am zis de n-ori sa ramanem doar amici si tot nu intelege si ca sa fiu sincera nu prea l-am placut de la bun inceput ce mi-a placut la el e ca e respectos in rest nimic altceva nu imi place sa imi bat joc de sentimentele lui si am sa il sun maine sa lamuresc problema.

| BeHappyOriceArFi a răspuns (pentru Nutu2000):

E adevarat ca sunt si fete care isi bat joc de noi baietii, dar sunt si foarte multi baieti care isi bat joc de fete, de exemplu eu am un prieten pe nume I don't want to see de 23 de ani care este insurat cu o femeie de 28 de ani, si cum nu i-a fost de ajuns, acum o are pe ea si mai are si 7 amante findca nu ii este de ajuns 1, totusi frate in viata trebuie sa invatam sa trecem peste toate mementele placute si neplacute, toata lumea trebuie sa sufere cel putin odata din dragoste, nu?

| Nutu2000 a răspuns:

Da, aici ai dreptate. Majoritatea baietilor isi cam bat joc de fete, dar nu e o exceptie nici in partea cealalta. Oricum, daca un baiat isi bate joc de o fata, nu merita sa aiba nici macar una. Dar acum tu Flory cred ca ai facut alegerea cea mai buna. Vorbeste cu el, spune-i totul, dar totul, sincer si evita-l pe cat poti de mult. Daca tot nu se astampara, in o saptamana, doua o sa inceteze.

| AngelEuu a răspuns:

Dupa parerea mea,ai procedat bine.Fa-l sa inteleaga asta.Dar, e gresit ca, nu ii raspunzi la telefon, vorbeste-i, explica-i.
Sper ca am fost de ajutor.