| mihaigula a întrebat:

Salut, aveti idee daca astazi, a2a zi de Paste, este valabila declaratia pe propria raspundere?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum adica nu sunt necesare in perioada Pastelui? Unde Dumnezeu ai auzit tu de asa ceva? Sunt valabile pana se anuleaza starea de urgenta. Bine ca ai intrebat ca ieseai si iti luai amenda ca un fraier.

| Violleta2022 a răspuns:

Decaratia pe propria raspudnere este obligatorie si valabila pana la inchiderea oficiala a Starii de urgenta, indiferent ca-i luni, duminica, Paste sau Craciun.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica daca e valabila? Atat timp cat ordonanta e in vigoare ai nevoie pentru orice iesire de declaratie.

| mihaigula explică (pentru suntserios):

In perioada pastelui stiam ca nu sunt valabile, dar nu stiam perioada

| suntserios a răspuns (pentru mihaigula):

Nu exista asa ceva. In absolut orice moment al zile sunt valabile si necesare