| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey daca cineva are email-ul poate sa afle unde locuiesti?

11 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Teoretic nu dar dacă aflu eu email-ul tău l-am spart instantaneu

| VladimirPutin a răspuns:

Uite că am aflat stai in Scurtesti laughing

| Ecaterina a răspuns:

Sigur ca nu!

| epurel a răspuns:

DA, nu vorbiti fara a va documenta, macar pentru yahoo messenger, da (daca chat-uiesti cu pers. respectiva ), ii aflii ip-ul cu un program, iar am mai vazut (si testat) un site web in care introduci ip-ul si ii arata locatia.

| VadTot a răspuns (pentru epurel):

Care este acel site? si sigur arata locatia exacta?laughing

| epurel a răspuns (pentru VadTot):

Aproximativ (locatia pe google maps ), nu-mi mai amintesc (l-am folosit anul trecut ).

| Azµre a răspuns:

Daca ai facebook sau alte rahat-uri de retele de socializare si ai trecut acolo adresa si asa mai departe eu zic ca poate laughing asa ca daca ai pe undeva trecuta adresa si vizibila pentru toata lumea da e posibil sa afle unde locuiesti

| mat31new a răspuns:

Nu

| ViVi99 a răspuns:

Din cate stiu eu nu. Doar sa fii cine stie ce hacker sau de la politie dar nici atunci nu cred ca se poate face asa ceva, ca doar cand iti faci mess nu-ti dai adresa unde locuiesti.

| Aurelian0709 a răspuns:

Nu are de unde sa afle adresa ta de domiciliu prin intermediul e-mail. Si nici prin intermediul messenger-ului (sunt programe de messenger care iti poate afla numai IP-ul care il folosesti, si poate intra pe site-uri care le arata numai providerul "firma de net" fara adresa ta de domiciliu)

| AngelOfNight a răspuns:

In mod normal NU! doar daca ai scris tu undeva adresa ta (la vreun profil cu acces public care este in legatura directa cu adresa de mail) atunci poate este posibil ca cineva sa fi pus mana pe adresa ta. Daca vrei sa eviti astfel de situatii neplacute pur si simplu evita ca pe orice fel de site de socializare sa dai date personale happy pentru ca nu se stie niciodata