| anonim5491 a întrebat:

am nevoie de ajuutor am un telefon LG gt405 care nu a implinit nici un an si touch-ul nu mai merge asa de bine dar faza e ca am facut prelungire de doi ani a contractului si mie ieri telefonul mi-a cazut in apa pentru 3 secunde l-am scos l-am amprins cred ca afectat cardul de memorie pentru ca nu mai apare nimic din el in telefon ecranul are apa dar totusi merge criptat si orice optiune ai vrea sa apesi iti intra automat pe camera foto care si ea de asemenea a intrat la apa va rogg muult ajuta-mi dau fundita ceva adica metode cum ar fi m-am ganidt sa-l pun intr-un loc insorit ca sa se usuce nu stiu please

Răspuns Câştigător
| MCRgurl a răspuns:

La telefon nu mai ai ce face decat la reparat cu el.si hai sa-ti zic de ce.a avut si fratele meu un telefon LG.nu gt405 dar avut un LG care a uitat sa-l calibreze si i s-a stricat touch-ul.el apasa pe meniu si se ducea la camera.cred ca asta ai si tu.nu stiu daca toate telefoanele cu touch trebuie calibrate dar LG sigur trebuie.si cu apa nu prea ai ce-i face acasa sa stii. daca il pui la soare mai rau faci pentru ca il distrugi de tot.du-l la reparat si vezi ce zic aia.

3 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Du-te cu el la un GSM si au sa ti-l curete aceia.Succes!

| anonim5491 explică (pentru daassh):

Iti multumesc si tie

| daassh a răspuns (pentru anonim5491):

Nici o problema oricand.