| AncaGabriela03 a întrebat:

Heyy! Am o intrebare si sper sa ma lamureasca cineva. Este vorba despre vampiri. Macar exista sau sunt mituri? Am citit povesti, povestiri despre ei si mi-am facut sperante sau sunt degeaba? Stiu ca e o tampenie intrebarea dar sunt curioasa. Va rog

9 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Exista vampiri energetici. Cauta pe google ce inseamna.

| sierra1 a răspuns:

Vezi toată seria Twilight și luminezi

| AncaGabriela03 explică (pentru sierra1):

Am vazut-o?

| sierra1 a răspuns (pentru AncaGabriela03):

Atunci intrebarea ta e inutilă

| anonimg a răspuns:

Citește cartea "Adevărul despre îngeri": https://m.egwwritings.org/ro/book/2025.2#2

| aXy99 a răspuns:

Nu exista. Doar lilieci vampiri care se hranesc cu sangele altor animale (cum ar fi vitele), dar ei consuma cam o lingurita de sange pe noapte, deci nu ne-ar afecta. Vampirii pe care ii vezi in filme/seriale/desene animate nu sunt reali, nu exista, nu au existat niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cum o iei. Vampiri ca in povesti, nu sunt. Dar tantarii, sunt adevarati vampiri.

| Saicoth a răspuns:

Nu exista vampiri ca in filme sau carti, dar exista o boala numita porfirie
http://vnl.scrieunblog.com/articles/simptomele-bolii-vampir-porfiria.html

| Piercing a răspuns:

Sunt extrem de multe povești despre vampirii, majoritatea fiind inventate. Nu exista, dar poti sa citești în continuare, sa intri in lumea fanteziei, măcar acolo sa existe.