| DXP a întrebat:

Hi, am un telefon sony ericsson si de o vreme nu mai incarca, bag mufa in el si tot trebuie sa o misc pentru a incarca, nu mai face contact numai daca tot misc de ea, asa e si la casti si la usb, problema e mufa de la telefon, daca merg cu ea la garantie mi`o rezolva?

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Bună
trebuie curăţat locul unde se bagă mufa cu o soluţie specială, eu am fost la Germanos şi mi l-a curăţat (aveam aceeaşi problemă) şi acum merge ca nou.

| LucianR a răspuns (pentru LaLaura):

Cam cat te-a costat? aceeasi problema o am si eu...

| DenisaOana a răspuns:

Ar trebui sa incerci mai ales daca telefonul inca se incadreaza in perioada de garantie! Si eu am Sony Ericsson si ma confrunt cu aceleasi probleme, astfel am ajuns la concluzia ca mufele acestul telefon sunt prost concepute!

| looovee a răspuns:

Dupa un timp asa se face de cap, am si eu fix acceeasi problema, problema e ca sunt foarte slabe dupa un an doi nu se prea intelege nimic din el, incearca dar sunt slabe sanse.