| Wanted2 a întrebat:

Am o problema cu un Sony Xperia L de vreo 3 zile nu mi se mai incarca doar in anumite pozitii(daca tin impins in mufa se incarca dar daca ii dau drumul nu mai merge trebuie sa misc de mufa pana ramane in pozitia corecta) si nu se incarca 100% mazim 70-80 si se incarca mai lent decat inainte.
Am incercat cu 3 incarcatoare dar nimic.
Din ce cauze ar face asta?

2 răspunsuri:
| aLExaNdRuUUul a răspuns:

Du-te la service cu el. Acolo iti va spune exact ce are. Si daca are garantie nu cred ca costa.

| JohnJames a răspuns:

Du-l la reparat (poate mai ai garantie la el).

Problema 1: Poate fi de vina bateria, deci prin urmare va fi nevoie sa cumperi alta si poate nu va mai fi nevoie de reparatii

Problema 2: acelasi lucru l-am patit si eu la mai multe telefoane, dar pentru ca il tineam la incarcat mult timp si cand mergeam undeva prin camera trageam cablul de la incarcator dupa mine. Posibil sa fi indoit mufa de la incarcator si sa fi stricat ceva inauntru, desi daca spui ca bateria se incarca doar 70-80% atunci cel mai probabil schimbi bateria. Sper sa rezolvi problema. O zi frumoasa