| Roxicom a întrebat:

Imi poate spune cineva ce poate avea calculatorul meu? C-am la un sfert de ora mi se inchide si se deschide singur.Am scanat de virusi si nu are sau nu imi detecteaza, ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| sudsuinededouaori a răspuns:

Ori trebuie curatat de praf si pus pasta termoconductoare pe processor asta daca se restarteaza, PM daca vrei mai multe detalii despre cum sa faci asta.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O problema cu ventilatorul de la procesor ca nu raceste bine si cand se incinge un pic se opreste.

| necdannec a răspuns:

1 praf (trebuie suflat cu aer sub presiune si blocate ventilatoarele pentru a nu se invarti in momentul in care sufli )
2 verifica in BIOS protectia termica pentru cpu la cat e setata.
3 posibil ca sursa de alimentare sa fie ''putin obosita''