| Cristian_Gritcan_2001 a întrebat:

Imi puteti spune cum sa creez un site? Dar sa fie gratis si fara adaosuri la link (ex. nu ~~~.wordpress.com sau ~~~.blogshop.com ci doar: ~~~.com etc.).

Răspuns Câştigător
| Brotacelul a răspuns:

Pentru domeniu propriu, clar trebuie sa platesti.
Eu iti recomand pentru inceput www.ucoz.ro - iti creezi site-ul cu subdomeniu tip nume.ucoz.ro (.com sau ce vrei tu) iar ulterior iti poti atasa, gratuit, propriul domeniul la website.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti cumperi domeniu, inchiriezi un host apoi inveti html, css, php, mysql ceva js scrii sursele, inveti chestii legate de serverul web si severul de baze de date, iti urci sursele scrise pe hostingul inchiriat si gata site ul

| GabyB94 a răspuns:

Vrei cam multe. Platforma gratuita se poate, dar URL va fi cu extensie. trebuie sa traiasca si firmele din ceva. sau poti sa-ti gasesti cu URL gratuit cum e.tk, dar asta e plin de virusi, asa ca nu stiu cata lume va avea incredere in site-ul tau.