| anonim_4396 a întrebat:

In care zone din Bucuresti sunt chiriile cele mai ieftine?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Depinde si ce pretentii ai. Daca vrei sa arate ok si sa fie chiria mica, probabil e departe de metrou sau zona e nasoala. Daca te multumesti cu ceva nemobilat si nerenovat, la acelasi pret, gasesti mai aproape de centru. Si depinde si in ce zona ai treaba (facultate, job). Personal, prefer zona berceni-brancoveanu. Sunt multe oferte in zona, acceptabile, e liniste si pace, parcul e aproape... Ar mai fi acceptabile si in militari drumul taberei, zona frumoasa si verde, insa nu e metrou si drumul pana in centru poate sa ajunga la 2-3 ore cu masina personala.

6 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Nu prea sunt chirii ieftine In Bucuresti, daca sunt putin mai ieftine atunci conditiile lasa de dorit. Cele mai "rezonabile" ar fi la caminele studentesti sau de nefamilisti.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Ferentari.laughing

| joy a răspuns:

Rahova, ferentari, cartiere mai putin "dorite".

| Zoombe3 a răspuns:

Periferie, in special ghetouri, dar nu iti recomand big grin

| nutzu' a răspuns:

In parc ...pe banci...sau prin canale...(nu iti recomand)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiriile pot fi mai mici, nu mai ieftine. Oricum, la periferie sint mai mici.