| laxyblaxy a întrebat:

In clasa a-5-a se face ierbarul sau insectarul? Va rog frumos spuneti-mi!

Răspuns Câştigător
| the1answer a răspuns:

Ierbarul, iar in a 6 a insectarul. Spor la treaba!

17 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

In clasa a 5 a SE FACEA ierbarul, insa acum nu se mai face deoarece se considera ca distrugi plantele si mediul.

| TeodoraMaria98 a răspuns:

Ierbarul deoarece studiati botanica.In a6-a se face insectaru deoarece studiati zooogia. Funda?

| Bibuşca a răspuns:

Da se face!

| Ryuk751 a răspuns:

In clasa a 5a se face ierbarul iar intra 7 - 8 a de face insectarul. funda?

| Gufiii a răspuns:

In clasa a 5a se face ierbarulwinking

| LittleMilka a răspuns:

Banuiesc ca ierbarul deoarece in clasa a5-a vei studia botanica, stiinta care se ocupa cu studiul plantelor. happy

| alexralu34 a răspuns:

Noi am facut ierbarul in clasa a-5-a anul asta, anul viitor in calsa a-6-a cred ca insectarul ca asa a zis profa de biologie, dar sa vedem in toamna.

| Anonymus3000 a răspuns:

Nu

| Arekandera a răspuns:

In clasa a cincea vei face ierbarul iar in clasa a 8-a insectarul.

| Marinake a răspuns:

Salutare.In clasa a 5-a vei studia plantele...adica insectarul.Mult succes si invata ca in urmatorii ani sa iti fie mai usor.

| Holocause a răspuns:

Ierbarul

| Bloody7777 a răspuns:

Ierbarul insectarul il faci in clasa a 6-a te rog funda :X

| blackdragon_7370 a răspuns:

Nu cred. Daca s-ar face ceva(ierbar sau insectar) atunci ar fi ierbar pentru ca in clasa. a 5-a se face botanica.

| sabinaelena a răspuns:

Ierbarul

| narcisaisa a răspuns:

Noua ne-a dat sa facem ierbarul

| CreamCaramel96 a răspuns:

Din cate stiu eu se face ierbarul

| thblack a răspuns:

Io nu stiu. eu nu am facut nimic nici in a-5-a si nnici in a-6-a.