| strawberrycool14 a întrebat:

Ce insecte sa pun pentru insectarul la biologie?happyfunda pentru cele mai multe insectehappy

Răspuns Câştigător
| anyshor a răspuns:

De toate... poate imaginea asta te va ajuta : http://www.google.ro/......tp?/imgres

5 răspunsuri:
| 0PopaPorno a răspuns:

Musca,gandac,carabus,paianjen,fluture colorat sau de varza, libelula sunt o gramada.winking

| Bris a răspuns:

Fluturii de cele mai multe ori, insectele inaripate.(http://www.cumsaorice.ro/......ctar.html)

| 13cris a răspuns:

Tot ce vrei! Musca,gandac de bucatarie,plosnita,furnica(dar nu prea ai cum sa o prinzi in insectar laughing ) albina, fluturi, calugarita, croitor, si cate si mai cate! O s ate descurci... cauta la colegii mai mari sa vezi ce au pus ei

| Ionut_Seby_1997 a răspuns:

Fluturi multi>...

| AriesTime a răspuns:

Radasca,fluture de varza, fluture de noapte, fluture "cap de mort", gandac de colorado (daca ai plantati cartofi), musca, gandacei, si orice insecta gasesti, sunt multe oriunde ai trai.