| Unbearable a întrebat:

In legatura cu cablu' de date si pozele de pe telefon - pe PC... trebuie' sa instalez un driver, am un CD primit odata cu cablul, n-am nicio idee cum sa-l instalez. Puteti sa-mi spuneti ce sa fac?! As aprecia daca ati detalia, mersi!

6 răspunsuri:
| cristinelM a răspuns:

Pai sa incercam :) desi nu prea ne-ai dat multe informatii : telefonul e Nokia, Sony erricsson sau LG?
Pasul 1. Bagi cd-ul in calculator si iti va aparea faptul ca se incepe instalarea.Dai pe next si dai ca accepti regulile lor.
Pasul 2. Alegi unde sa se instaleze si dai next pe acolo pana iti spune sa conectezi telefonul la calculator.
Pasul 3. Iei telefonul bagi cablu de date in telefon si partea cu usb in calculator si dai next (sau la anumite programe porneste el direct cand detecteaza semnalul din telefon)
Pasul 4. Spor la copiat fisiere de pe telefon in calculator sau invers.
Pasul 5. Daca a aparut vreo problema la unul dintre pasii de mai sus, lasa un mesaj pe blog-ul : http://blognoutati.wordpress.com/ si am sa te ajut de acolo mai mult.

| Unbearable explică:

Cr1stoph91, asa ziceam si eu, dar nu am primit un manual!

Răspuns utilizator avertizat
| Linna a răspuns:

Baga CD-ul si incearca sa instalezi ce e pe el. dupa baga cablul.sau daca ti/l cere in timp ce instalezi ce e pe cd, baga-l.succes

| crank123 a răspuns:

Pai... ca si cum ai instala un program sau un joc de pe un CD. Il instalezi normal. iar dupa aceea conectezi telefonul la pc si ar trebui sa ti-l vada. happy Good Luck!