| BMA a întrebat:

In primul an dupa ce ai luat carnetu de soferi, masina ta nu trebuie depaseasca un anumit nr de cp?

Răspuns Câştigător
| xJuliusx a răspuns:

Raspunsul este NU. Poti conduce orice masina care se incadreaza la categoria pe care o ai pe permis, ori ca ai luat carnetul de o luna sau 5 ani nu conteaza. Pe permis scrie de exemplu la cat. B sa nu depaseasca un anumit tonaj si un nr. de locuri 8+1 etc.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In legislatia romana nu exista o asemenea prevedere. Numai bine!

| BMA explică:

Inca nu am varsta pentru carnetbig grin, intrebam si eu laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Crivi a răspuns:

laughing) te intreb si eu cevalaughing)
cum ai luat carnetu` daca pui o asemenea intrebare?