| absint a întrebat:

In primul rand, vreau sa precizez ca nu prea ma pricep la telefoane(cu atat mai putin la abonamente si alte cele).
Am auzit ca existe anumite optiuni pe cartela cu mii de minute in retea, sute de mesaje cu doar 5 euro.
V-as ruga frumos sa imi spuneti, in cel mai usor mod(cei mai simpli pasi), cum as putea eu, care sunt pe abonament, sa merg pe cartela si sa imi activez aceasta optiune.
Mentionez ca sunt la orange.

Răspuns Câştigător
| elenyss a răspuns:

Poti sa renunti la abonament si sa-ti pastrezi acelasi numar prepray, suni la relatii cu clienti sau te duci la o reprezentata a telefoniei respective.
Daca nu vrei sa renunti la abonament, te duci la un magazin si-ti cumperi o cartela sim cu numar care are deja activa o oferta. Ei iti vor da de ales printr-un mesaj scris daca vrei sa pastrezi oferta respectiva (o vor detalia: minute, mesaje, etc) sau sa-ti returneze in schimbul anularii acesteia cei 4 euro cu care este cumparata cartela initial pe care poti sa-i folosesti cum vrei.
Uite aici niste planuri tarifare Orange valabile:
http://www.orange.ro/prepay/oferte-speciale/oferta-prepay-baza-ro.html. Cea mai avantajoasa mi se pare opţiunea de 10 euro/ 60 zile. Ai si internet :). Bafta!

2 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Dacă ești pe cartelă, și ai între 14 și 24 de ani, e simplu.
Apelezi *100#,apoi intri pe ramura Orange Young, te conectezi(trebuie să-ți scrii CNP-ul ca să se verifice dacă într-adevăr ai vârsta necesară), după care alegi din lista de acolo ce opțiune preferi.
Pentru a alege ceva din meniu apeși „Răspunde" și scrii numărul din dreptul respectivei opțiuni.

| absint explică:

Mersi.si daca nu sunt pe cartela cum procedez? ajunge daca imi cumpar una?

| elenyss a răspuns (pentru absint):

Poti sa renunti la abonament si sa-ti pastrezi acelasi numar prepray, suni la relatii cu clienti sau te duci la o reprezentata a telefoniei respective.
Daca nu vrei sa renunti la abonament, te duci la un magazin si-ti cumperi o cartela sim cu numar care are deja activa o oferta. Ei iti vor da de ales printr-un mesaj scris daca vrei sa pastrezi oferta respectiva (o vor detalia: minute, mesaje, etc) sau sa-ti returneze in schimbul anularii acesteia cei 4 euro cu care este cumparata cartela initial pe care poti sa-i folosesti cum vrei.
Uite aici niste planuri tarifare Orange valabile:
http://www.orange.ro/prepay/oferte-speciale/oferta-prepay-baza-ro.html. Cea mai avantajoasa mi se pare opţiunea de 10 euro/ 60 zile. Ai si internet :). Bafta!