| Liviu_8392 a întrebat:

Incerc sa traiesc cat mai sanatos de aceea vreau sa purific apa pe care o consum de la robinet. Vreau sa aflu mai multe modalitati de purificare a apei. Multumesc

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| zanesiprintese a răspuns:

Apa de la robinet, daca nu ai jdemii de filtre, o poti "purifica" fierband-o, apoi o bei, dupa ce s-a racit...

| Tibi_4641 a răspuns:

Eu [ si cu taicamiu ] folosim un filtru pe baza de carbon, ce se ataseaza la gura robinetului si se lasa sa se filtreze [ adica se lasa apa mica ]. E EXCELENTA! Costa in jur de 300 de lei dar are 3 rezerve. 1 rezerva iti ajunge ~ 1 an

| Ioanaaa22 a răspuns:

Pentru a elimina calcarul si toti microbii din apa trebuie fiarta si racita.
Mai exista un aparat special prin care apa trece si se intampla acelasi lucri, dar acesta este foarte scump din cate am inteles:d
Funditabatting eyelashes?