| pierduta a întrebat:

Introducand cardul de memorie de la aparatul foto in laptop nu imi apare nimic? Care o fi motivul?

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

In Disk Management L-ai cautat? este cu aceeasi litera ca una dintre partitii sau in locul unui CD real sau virtual! S-au in My computer sub partitiile C, D... Se intampla destul de des asta.

Sau incearca ''smecheria'' asta: Scoate calculatorul din priza si apasa pe butonul de pornire asa cu el scos din priza cca 5-6 secunde (se golesc niste condensatori de curent). Apoi conecteaza-l la priza si porneste-l normal si apoi introdu cardul ->s-ar putea sa-l recunoasca acum! Aceasta procedura reseteaza Embedded Controller (CE)

| alecx4music a răspuns:

Nu iti apare cardul in my computer sau nu iti apar pozele dupa card?

| MeGustaaaaa a răspuns:

Greu de spus...thinking
Poate fi o broblema la laptop, la placa video, dar la placa video poate fi numai daca laptopul se stinge singur sau asa...Deci nu, placa video iasa din discutie. Poate fi cititorul sau ce ai pentru a introduce cardul, poate s-o fi ars ceva.Mai poate fi si cardul in sine.Mie mi s-a intamplat sa mi se arda cardul.Ori e ceva la aparat...Incearca sa bagi cardul in alt laptop, daca nu merge atunci cumpara un alt card de memorie. Sper ca te-am ajutat.Numai bine, si succes! Funda?big grin

Răspuns utilizator avertizat
| cata0891 a răspuns:

Este posibi sa fie cardul virusat.sau sa nu aiba autorun... Daca nu poti sa il deschizi incearca sa ii dai format, insa se va sterge tot de pe el. Funda?