| grigor3 a întrebat:

La bac penttu scris ilizibil cat se depuncteaza? Bineinteles, nu sa nu se inteleaga.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

10-20 sutimi maxim.
1-2 puncte /100

| johnnny123 a răspuns:

"ILIZÍBIL adj.= Care nu se poate citi; neciteț, indescifrabil."

Deci dacă se înțelege, prin definiție nu este ilizibil. Poate vrei să spui urât sau dezordonat.

Lăsând la o parte definiția, la bac ești deja la nivelul la care profesorii se uită la conținut, nu la caligrafie. Dacă ceea ce ai scris este corect, nu o să te depuncteze nimeni pentru că ai scris urât.

Dacă însă ai scris prostii și ai mai și obligat profesorul să se chinuie să-ți înțeleagă prostiile, atunci ai toate șansele să te puncteze la limita de jos.

| xFlo a răspuns:

Da, se scad 0. 2puncte, parca happy

| grigor3 explică (pentru xFlo):

Si daca profesorii chiar nu inteleg de ai scris iti scad mai mult? sau stau sa descifreze, ca sa nu aiba probleme ca nu ti-au corectat-o cum trebuie?