| anonim_4396 a întrebat:

La eMAG poti comanda orice produs prin ramburs la curier? Ma intereseaza pc, laptop. Asta presupune a plati numai in momentul ridicarii? Cu ceva taxe in plus de cativa lei(5 lei imi scrie)? In rest ajunge daca pun numele prenumele si numarul de telefon?
Nu am mai comandat niciodata si mi se pare putin "naiv" aceasta optiune sau poate nu am inteles eu ceva bine. Adica nu ar putea sa faca oamenii misto sa comande aiurea?
Iar plata cu cardul si tot ce tine de card/informatii private evit a baga pe internet.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si daca comanda aiurea? nu e ca si cum le ar da gratis produsul

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Dar tot deranjul? Banii de benzina, timpul soferului.
Is noob la comenzi online, nu am mai facut niciodata., si evit prin toate masurile a plati online.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu unu am cumparat de toate prin plata la curier

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Trimit 1 produs in plus intr-o masina cu 100 de produse

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu pot posta raspunsul Nu ma lasa, decat primele litere.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mai dao in suparare de TPU. Dc nu pot posta raspunsul Nu era link in raspuns.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu doar de acolo fac cumparaturi prin fan curier ai 30 de zile timp de retur daca cumperi de la ei sau 14 daca cumperi de la alti, eu nu cumpăr de la alti, as recomanda sa o faci la fel, bifeaza eMAG pe site

| mihai69 a răspuns:

Poți alege livrarea la EasyBox și acolo poți plăti și cu cardul (fără să dai date personale) - dar e nevoie de nume și prenume + telefon.
E cea mai ieftină și rapidă metodă de livrare, momentan.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Ai opțiunea acolo ori să plătești prin ramburs, ori la oficiul poștal din orașul tău (asta dacă alegi opțiunea de livrare prin postă) ori plata prin card. Am comeandat de multe ori de la eMAG și nu m-au dezamăgit niciodată. Au fost serioși de fiecare dată. Coletul a venit întodeauna în intervalul de timp specificat la fiecare produs comandat, bine îmachetat iar eu am plătit curierului pe loc.

| dragodana a răspuns:

Salut!
De obicei electronicele vin prin curier(Sameday) care se plateste 15 lei.Mai platesti 5 lei pentru ca este ramburs. Daca platesti cu cardul nu mai dai acei 5 lei.
Daca suma platita este peste 1500 lei nu se mai plateste taxa de livrare.
Stiu.S-au smecherit.

| aneliram a răspuns:

Da. Poți comanda orice, si platești (pretul produsului +taxa de livrare/depinde de distanta când vine curierul. Trebuie sa dai adresa unde vrei sa primesti coletul, nume si nr. de telefon ca sa te anunte cand vine coletul.

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Cand comanzi produs mai voluminos, de exemplu, frigider, platesti in functie de kg.

| ReZiSTorr a răspuns:

Am comandat un dispozitiv in valoare de 4000 de lei si am platit ramburs.Se poate cumpara orice prin ramburs