| Maree1 a întrebat:

La facultate, profesorii fac pregatire cu studentii? ma refer sa te duci acasa la ei sa faci pregatire la un obiect anume daca nu te descurci.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu dar te ajuta daca te duci si-i intrebi ceva. Noua ne-au zis de la inceput ca daca avem vreo problema, nelamurire ceva ori sa intrebam in timpul cursului ori sa mergem la ei dupa curs sa-i intrebam.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Majoritatea profesorilor au program de 2-3 ore pe saptamana pentru consultatii extra. Nu prea am auzit studenti sa faca pregatire ca la scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Discuta cu ei, la litere fac.

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

După curs sau seminar, mergi și vorbește cu profesorul. Spune-i că ai nevoie de ajutor suplimentar pentru materia respectivă. Vei primi lămuririle necesare.