| georgelVitezomanu a întrebat:

Salutare, doresc sa fac un abonament RATB cu reducere de student, dar nu il voi folosi eu ci alta persoana. As dori sa aflu daca in caz de control persoana este nevoita sa prezinte un act de identitate pentru a demonstra ca abonamentul este al ei.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, trebuie sa prezinte actul de identitate si imprumutarea abenomantului se pedepsete si ea daca te actioneaza in judecata. Pedeapsa este cu anularea abonamentului si amenda.

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Persoana care merge pe baza de abonament trebuie sa aiba, de fiecare data, buletinul in posesie. Riscati sa fiti sanctionati, atat tu cat si el/ea.

| georgelVitezomanu explică:

Multumesc pentru raspunsuri.