| jonydd a întrebat:

Leptopul meu nu se mai deschide il pornesc si merge non stop. scrie Microsoft corporation si merge liniuta aia in continu fara sa se dechida ce pot face?

7 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Daca nu merge sa-l pornesti din Safe Mode trebuie sa il reformatezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa pornesti in safe mode!

| yoyudj45 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu incearca sa ii scoti bateria de vreo citeva ori daca nu este stricata clapa sau microsoftul

| 4ndr33y a răspuns:

Nu te apuca sa-i rupi bateria, e o problema software cu windows, banuiesc ca e XP atat timp cat are liniuta in boot. Daca reusesti sa intrii in safemode, descarca Advanced System Care, instaleaza apoi in program dai DeepScan dupa ce scaneaza dai FIX ALL si sunt 70% sanse sa-ti mearga la urmatorul restart. Sunt si alte metode dar iti trebuie experienta sa le aplici.

| CristiSeeker a răspuns:

*Laptop.
Cred ca cel mai recomandat ar fi sa reinstalezi sistemul de operare, lucru ce te-ar scutii de multe complicatii. Asta daca nu ai date foarte importante pe partitia pe care a fost instalat sistemul de operare (presupun ca Chappy. Daca ai ceva important de scos de acolo, acceseaza Bios-ul la deschidere, intra in Safe Mode, scoate ce ai de scos si dupa reinstaleaza.
De asemenea cred ca ai putea sa incerci si varianta oferita de Nitescu_Theodor_1995, desi s-ar putea sa nu reusesti (n-ai ce pierde oricum). Bafta!

| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

Dap. il pornesti in safe mode[cauta tutorial pe net cum sa faci asta], si dup'aia intrii in bara de start si cauti Restore your system. si asta iti va,, intoarce'' setarile leptopului cu cateva zile inainte. roaga-te sa ti-l intoarca inainte de ziua in care ti s-a stricat.

| viky71988 a răspuns:

Instaleza windows-ul