| MarioDePeTPU a întrebat:

Am un laptop cu windows 7, si pana azi a mers totul ok,dar de azi cand il pornesc mi se încarcă o chestie si scrie Microsoft Corporation, si sta o oră asa si se pornește, de ce?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Ar trebui reinstalat windows-ul.
Este normal sa apara tot felul de probleme, deoarece laptop-urile si pc-urile sunt masini de calcul, si nu televizoare care nu faci decat sa schimbi canalul inainte si inapoi, si dai volumul mai tare sau mai incet.

| MarioDePeTPU explică (pentru anonimg):

Eu am un Windows10 băgat bun pe CD, dar nu stiu sa il instalez, ma poti ajuta?

| anonimg a răspuns (pentru MarioDePeTPU):

Nu, nu te pot ajuta. Și nu știu dacă o poate face cineva fără să fie în fața laptop-ului.

| CM7YRE a răspuns (pentru MarioDePeTPU):

Daca vrei sa instalezi Windows 10(dvd nu cd):
http://www.youtube.com/watch?v=f8u21DbvqXY
Verifica totusi si hdd-ul cu hdd sentinel sau orice alt program, optimizeaza-l la start-up din msconfig si de unde mai vrei tu, adauga-i un ssd daca ti se pare ca porneste greu (si daca vrei sa investesti bani in el).

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui reinstalat windows-ul, după aia nu vei mai avea probleme.

| IIIshaneIII a răspuns:

Pentru ca Microsoft vrea cu tot dinadinsul sa iti bagi ceva in corporatia lor si sa re-re-re-re-reinstalezi sistemul de operare

| PsyhoChild a răspuns:

Poate isi face update-uri daca este o versiune mai veche de windows 7 si din cauza asta deoarece astea de la Microsoft dau update-uri in fiecare saptamana