| minteuandedouaori a întrebat:

Luna trecuta in 15 am facut un contract la Orange pe 24 de luni pentru un telefon si vreau sa va intreb ca in 2 zile se face o luna de cand am facut contractu se poate rezilia si sa returnez telefonul inapoi?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu se poate. Daca reziliezi contractul va trebui sa achiti contravaloarea abonamentului pe restul de luni.Inteleg,cand se cere rezilierea spre sfarsitul contractului.Dar tu nu ai nici o luna.

| wintermee11 a răspuns:

Citeste contractul, in opinia mea..nu cred ca poate fi returnat telefonul.
..insa merita sa mergi si sa-i intrebi direct pe reprezententii Orange.

| alecx4music a răspuns:

Nu cred ca se poate asa ceva, dar cel mai bine te duci si intrebi acolo de unde ai cumparat telefonul. Stiu ca poti sa iti iei alt telefon daca iti prelungesti contractul.
Bafta!

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Conform contractului pe care l-ai semnat, rezilierea lui se poate solicita la expirarea perioadei minime contractuale, in cazul tau aceasta perioada fiind de 24 de luni. Daca vrei totusi sa renunti la abonament, te rugam sa apelezi gratuit Serviciul Clienti-411, iar colegii mei vor verifica conditiile in care poti face acest lucru.
O zi buna,
Orange Helpers

| minteuandedouaori explică (pentru OrangeHelper):

Pai nu mi-a dat detalile tipu ala corect! si factura mi-a venit 180 de lei mutl prea mult!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Il reziliezi doar daca platesi contravaloarea pe 24 luni

| TrafalgarLawDăFărst a răspuns:

Nu poti sa reziliezi contractul!

| Soryns a răspuns:

Dc ai luat telefonul si ai facut abonament daca nu voiai?
nu se poate sa reziliezi nimic
sad

| eduardos123 a răspuns:

Nu poti esti legat de ei 24 de luni asta e