| sergiumauri08 a întrebat:

Salut

Am internet de la romtelecom si descarc cu 600 si vreau sa imi schimb contractu sa descarc cu mai mult...

Cand am facut contract am semnat pe 2 ani si mai sunt cateva luni dar nu mai stiu unde am contractu. unde pot afla cate luni mai am din contract?

Daca se poate schimba contractu ce trebuie sa fac sa sun la ei sau sa merg la oficiul romtelecom?

FUNDA!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Se poate rezolva şi telefonic ( sau online, deci pe net ), DAR eu îţi recomand să mergi personal la o reprezentanţă Romtelecom ( deoarece atunci semnezi "pe loc" noul contract ).

NU contează câte luni au rămas din vechiul contract deoarece, atunci când vrei să introduci unul SUPERIOR, o poţi face oricând.

Îţi va face un NOU contract care intră în vigoare "IMEDIAT" ( în 24-48 de ore ) şi începând cu luna următoare plăteşti noul abonament ( mai scump ).

Detalii despre vechiul/actualul contract ( perioada rămasă ) poţi afla de la ei, dacă dai un telefon, sau pui o întrebare ( pe net, la contact ), indicând nr de telefon şi numele.

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
| dgeko a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa mergi la ei sa intrebi cate luni mai din contract si daca merge de pe acum reinoit contractul, daca nu astepti pana se termina si il reinoiesti cu o viteza mai mare.

| adsx a răspuns:

Trebuie asteptat pana expira contractul de acum

| CastiCuMicrofon a răspuns:

Am si eu internet de la romtelecom. In primii doi an downloadam cu 200KB. Cand am terminat contractul au spus ca imi tripleaza viteza de trafic, pretul ramanand tot acelasi. Acum downloadez cu 600 KB si platesc tot cat plateam inainte. Funda?

| sergiumauri08 explică (pentru CastiCuMicrofon):

Exact asa a fost si la mine downloadam cu 200kb dupa la facut de 6kb dar pe mine ma intereseaza daca pot sa reinoiesc contractu acum sa nu mai astept pana ce se termina el.

| CastiCuMicrofon a răspuns (pentru sergiumauri08):

Cred ca da. Trebuie doar sa suni si sa le spui ca vrei ca viteza de trafic sa fie putin mai mare si ca vrei sa iti prelungesti contractul

| 5IrOK a răspuns:

Suni la 1930 sau la cea mai apropiata
sucursala romtelecom