| Bishop a întrebat:

M-a sunat mai devreme un prieten din Franta, dar imi aparea un numar de Romania, de Cosmote, si l-am intrebat ce e cu numarul, si a zis ca nu e numar romanesc, ca nu e asa cum il zic eu, ca e numar francez, a fost chiar mirat, si am sunat dupa ce mi-a inchis pe numarul ala si suna suna, si raspunde un robot, gen cum era la Sprite acum cativa ani "Daca chiar ai o problema apeleaza 112. Daca ti-ai rupt mana stanga, adica cealalta decat mana dreapta..." bla bla bla, chestii din astea la misto. Ce s-a intamplat? Exista posibilitatea sa se fi suprapus numerele? Sau ce s-a intamplat? thinking
El chiar nu avea de unde sa aiba un astfel de numar, nici macar nu e roman, si era la fel de mirat ca mine.

1 răspuns:
| RS4 a răspuns:

Posibil sa fi sunat de la niste cabine telefonice in care legatura in Romania se face printr-o centrala cu numar de Romania! bafta!