| Genevaaa a întrebat:

Ma simt confuza, starile mi se schimba rapid, dar nu doar starile ci si parerile despre altii asa deodata. Chiar si despre mine. Ce sa fac?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa de incredere in tine, este vinovata de confuzia in care te aflii.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand ai doar 14 ani nu esti inca capabila sa discerni binele de rau, pentru ca esti inca copil si nu ai toate cunsotintele necesare, sa poti judeca corect.

| Genevaaa explică (pentru Violleta2022):

Nu am 14 ani. Multumesc de raspuns

| Violleta2022 a răspuns (pentru Genevaaa):

Atunci 13 ani, ca esti doar clasa a VIII_a

"în 28 Ianuarie | Genevaaa a întrebat:
Sunt a 8-a si nu stiu la ce liceu sa ma duc"

| Genevaaa explică (pentru Violleta2022):

15.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Genevaaa):

Daca toti colegii tai au 13 si 14 ani, tu de ce ai 15?
Ai ramas repetenta, sau iti place sa minti?

| Genevaaa explică (pentru Violleta2022):

Nimeni nu are 13 ani. Mama m-a dat la clasa 0 de la 8 ani pentru ca cica sa copilaresc mai mult. N am ramas repetenta

| Violleta2022 a răspuns (pentru Genevaaa):

Chiar si la 15 ani, tot copil esti, fara putere de discernamant, de aceea esti confuza, fiindca nu ai inca capacitatea intelectuala sa poti discerne binele de rau.
La anii astia, decid parintii pentru tine, de aceea legea cere ca parintii tai sa te supravegheze si sa decida pana la majorat.

| Genevaaa explică (pentru Violleta2022):

Parintii ma lasa prea libera. nu prea au avut vreodata timp de mine. Si eu simt nevoia de cineva care sa ma indrume intr adevar

| gritt a răspuns:

Se numeste adolescenta.

| Genevaaa explică (pentru gritt):

Sunt destul de mare acum cred ca trebuia sa ma simt asa pe la 12-13, indepartez persoane din cauza ca nici eu nu ma inteleg si mi se schimba comportamentul.

| gritt a răspuns (pentru Genevaaa):

Tot adolescenta esti si la 15 ani.